خدمات مهندسی یا مشاور مهندسی طرح و اجرا،چیست؟

مشاور،بطور کلی به فرد یا گروهی از افراد اطلاق می شود که در زمینه علمی و حرفه ای مشخصی دارای دانش،تخصص و مهارت هستن.

با این تعریف یعنی کلمه مشاور ، علاوه بر وظایفی ذاتی یعنی دانش ،تخصص و مهارت (در حرفه مورد نظر) که پیش شرطی برای یدک کشیدن عنوان مشاور می باشد ، مسئولیت های دیگری هم به آن اضافه می شود.

شرکت مهندسین مشاور ، مشاورین توسعه املاک و مشاور طرح و اجرا ، عمده عناوینی هستن که در صنعت ساختمان دیده و شنیده می شود.

شرکت های مهندسی مشاور و توسعه دهندگان املاک وسعت کاری و نحوه فعالیت متفاوتی دارند اما دفاتر مشاور طرح و اجرا که دفتر معماری هٌرَنج  در این دسته بندی قرار میگیرند در عین حالی که وظایف متعدد و پرشماری را به دوش میکشند که متراژ کاری کمتری نسبت به همسایگان قدرتمند خود دارند.

در ادامه دو دسته بندی مشاهده میفرمایئد:

دسته اول :

در زمینه با عنوان اکسسوری و مبلمان ، این محصولات بطور صنعتی تولید نشده اند،یعنی در تیراژ بسیار محدودی برمبنای طرح پروژه ، طراحی ، تولید و عرضه شده اند.حتی برخی از مبلمان و اکسسوری توسط کارفرمایان انتخاب شده اند که بدلیل نبود آبجکت مورد نظر در بازار فرآیند طراحی –  تولید آن توسط افراد متخصص و تکسین های حرفه ای در زمینه نجاری ، آهنگری ، رزین چوب و … انجام گرفته است.

لذا شما میتونید وارد این دسته بندی شده و انتخاب خود را انجام دهید و یا طرح و عکس مورد نظر خودتون را از طریق راه های ارتباطی برای ما ارسال بفرمایید.

دسته دوم :

که مهمترین و اصلی ترین رسته هدفی دفتر معماری هٌرَنج  می باشد،خدمات مهندسی.

شما دارای فروشگاه تجاری پوشاک ، عطر فروشی ،لوازم آرایشی ، رستوران ، فست فود هستین ؟

شما دارای واحد مسکونی ۵۰ متری، ۶۰ متری،…۱۲۰ متری ،۲۰۰ متری هستین؟

و یا مالک زمین برای ساخت ویلا و یا آپارتمان هستید؟

در اینجا ما تمام آنچکه که شما برای پروژه خود نیاز دارید را فراهم کرده ایم،بازدید از پروژه ، مشاور در انتخاب طرح ، مشاور در انتخاب متریال ، امکان سنجی پروژه و نحوه ورود به آن در بازه زمانی مناسب تا طراحی پلان معماری ، سازه ، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی تا آماده سازی و هماهنگی اکیپ های اجرایی و پیمانکاری و رسیدن به مرحله نظارت ، بررسی و تایید صورت وضعیت فعالیت های انجام گرفته  در پروژه ، از آغاز تا پایان همراه با کارفرمایان و مالکین محترم هستیم.

وقتی مالک یا کارفرما از خدمات مهندسی در کنار پروژه خود استفاده می کنند، این اطمینان خاطر را خواهد داشت که اصول و اولیه و ثانویه پروژه های ساختمانی در استانداردترین حالت خود انجام می پذیرد.

در مرحله بعد باتوجه به توانایی های مشاور خود، امکان بهره وری از تجربیات که شامل ، ارائه راه حل های مناسب در شرایط خاص برای پروژه پیش می اید را خواهد داشت.

پاسخ و یا یافتن راه حل مناسب این مزیت را برای کارفرما دارد که موجب عدم پیش آمد سلسه اشتباهاتی ست که منجر به شکست پروژه و تحیل هزینه گزاف می شود.